Jak správně pečovat o kávovar

Úvod / Užitečné informace / Jak správně pečovat o kávovar

Správná péče o kávovar zajistí skvělou a chutnou kávu a douhou životnost přístroje

Na kvalitu kávy má vliv jednak kvalita přístroje, kvalita použité kávy a vody, ale v neposlední řadě také čistota kávovaru. Kávovary NIVONA proto sledují počet vyrobených nápojů od posledního čištění a automaticky Vás vyzvou k potřebnému čištění a údržbě nebo k výměně filtru (v případě, že ho používáte).

Doporučujeme těmto výzvám naslouchat a provádět požadované postupy dle požadavků přístroje (v souladu s návodem k obsluze). Jednak si tak budete moci vychutnávat Vaši kávu v té nejlepší kvalitě a také předejdete možnému poškození přístroje nebo jeho zanesení.

 

Originální příslušenství NIVONA

Kávovary NIVONA doporučujeme udržovat pomocí doporučeného značkového příslušenství, kde je zaručena kvalita a funkčnost všech prostředků a které němečtí inženýři vyvíjející kávovary NIVONA vyladili dle potřeb těchto přístrojů. Používání čistících prostředků a filtrů jiných značek se nedoporučuje. Může dojít k nedostatečnému vyčištění a poškození přístroje.

 

Čistící tablety pro čištění cest na kávu

Jako první zmíníme čistící tablety, pro čištění cest na kávu. Tablety s označením NIRT 701 vkládáme do otvoru pro mletou kávu (pozor, ne do násypky na zrnkovou). Po následném spuštění čistícího programu dojde k důkladnému pročištění kávových cest a odstranění usazenin tak, aby nedocházelo k zacpání systému, ale také aby nedocházelo k tvorbě plísní a bakterií.

 

Tekutý odvápňovač

Dalším důležitým prostředkem pro údržbu kávovaru je tekutý odvápňovač NIRK 703. Jeho pravidelné používání zajišťuje, jak již název napovídá, pravidelné odvápnění vodních cest a společně s filtrem na vodu CLARIS je účinným prostředkem v boji s vodním kamenem.

V servisním menu Vašeho kávovaru NIVONA zvolíte tvrdost Vaší vody a také způsob použití kávovaru (s filtrem nebo bez filtru) a přístroj sám bude určovat potřebnou četnost odvápnění – sám Vás k čištění vyzve.

Vodní kámen nejen že poškozuje přístroj (především topnou jednotku), ale také dramaticky zhoršuje chuť kávy. Káva z neodvápněného kávovaru má kyselou chuť a rozhodně nepřináší očekávané potěšení.

Věnujte proto pravidelnému odvápněné dostatečnou pozornost!

 

Tekutý čistič kapučinátoru

Pro odstranění zbytků mléka z Vašeho kapučinátoru je tím nejvhodnějším přípravkem tekutý odstraňovač zbytků mléka NICC 705. Pro udržení skvělé kvality mléčné pěny je nutné udržovat kapučinátor v dobré kondici a čistotě. Odměnou za Vaši péči Vám bude stále perfektní Latte a Cappuccino, popřípadě mléčná pěna, například pro přípravu horké čokolády.

 

Vodní filtr CLARIS

Zavápnění a zanesení přístroje lze nejen odstranit, ale mu i účinně bránit použitím filtru CLARIS NIRF 700. Použití filtru (nastavíte v servisním menu přístroje), prodlužuje cykly pro odvápnění a zlepšuje kvalitu kávy. Jeho použití doporučujeme zvláště v případě železité a více chlorované vody. Zabráníte tak přenášení pachů chloru a železa do nápoje.

Káva NIVONA – odladěna pro Váš kávovar
Jak jsme již zmínili výše, tak skvělou kávu nedělá pouze kávovar, ale také voda, pravidelná péče a v neposlední ředě použitá suroviny – káva. NIVONA pro Vás připravila skvěle vyladěnou směs zrnkové kávy s označením Nivona Café Verona 1kg. Tato vynikající káva je přímo určena pro použití v automatických kávovarech a ve spojení s kávovary NIVONA přináší dokonalý zážitek.

Vyzkoušejte tuto kávu a dopřejte si skvělou kombinaci chuti a aroma od značky NIVONA.

 

Mléko jako v bavlnce!

Poslední, o čem se zmíníme v tomto článku a co zapadá do konceptu příslušenství je zajištění dobré kvality mléka. Ti kteří milují Latte a Cappuccino jistě ocení možnost uskladnění mléka v nerezové termo nádobě NIVONA s označením NICT500. Termoska na mléko NICT500 je příjemným doplňkem k Vašemu kávovaru a jednak usnadní použití vašeho kávovaru a především zkomfortní používání kapučinátoru (nemusíte otírat hadičku ponořenou do kartonu nebo sklenice s mlékem). V neposlední řadě tato nádobka také hezky vypadá a celkově ladí s kávovary NIVONA.

Nivona Café VERONA 1kg

Filtr pro kávovary NIVONA

339,- Kč

(včetně DPH)

Inpunto HAITI 1kg

Filtr CLARIS NIRF 700

499,- Kč

(včetně DPH)

Inpunto ITALIANA 1kg

Čistič zpěňovače mléka MYYE MILK 1l

290,- Kč

(včetně DPH)

Inpunto 1kg

Odvápňovač MYYE CALK 500 ml

183,- Kč

(včetně DPH)

Nivona Café VERONA 1kg

Tekutý odstraňovač zbytků mléka NICC 705 CreamClean 500 ml

399,- Kč

(včetně DPH)

Nivona Café VERONA 1kg

Tekutý odstraňovač vodního kamene NIRK 703, 500 ml

399,- Kč

(včetně DPH)

Nivona Café VERONA 1kg

Čistící tablety Ascor Express 60 ks

484,- Kč

(včetně DPH)

Máte zájem o servis Vašeho kávovaru NIVONA? Pak nás neváhejte kontaktovat.